Events‎ > ‎

Weekend Fixtures 24/03/11

posted 24 Mar 2011, 14:24 by D Tuohy   [ updated 25 Mar 2011, 03:21 ]

                       Hurling

                       Saturday March 26

                      Under 21 A championship replay

Clarecastle;            Newmarket v Kilmaley 3p.m.  G. Hoey

                       (Extra time, if necessary)

                       Under 21 B championship replay

Eire Og;                Clooney-Quin v Crusheen  3.30  F. McDonagh

                       (Extra time, if necessary)

                       Under 21 B championship quarter finals

Tulla;                  O'C. Mills v Whitegate  2p.m.  J. Hickey

Sixmilebridge   Smith O'Briens v St. Josephs  1p.m.  K. Walsh

Ruan                    Tubber v Ballyea  12.30p.m. R. Hickey


                       Clare Champion cup

                       Division 2 B, round 1

Sixmilebridge   Sixmilebridge v Parteen  4.45  D. Fox

                       Intermediate league, round 1

Cratloe         Cratloe v Meelick  4.45  S. McMahon

Newmarket               Newmarket v Inagh-Kilnamona  4.45 G. Lyons

                       Junior A league, round 1

Tulla`                  Tulla v Broadford  4.45  F. O'Reilly

Shannon         Wolfe Tones v Ballyea  4.45  J. O'Donnell 

Killaloe                Smith O'Briens v Corofin  4.45  M. Troy

Gurteen         St. Josephs v O'Callaghans Mills  4.45  M. Kennedy

Whitegate               Whitegate v Clonlara  4.30  F. Gray

 

                       Sunday March 27

                       Clare Champion cup,

                        Division 1, round 1

Sixmilebridge   Sixmilebridge v Clooney-Quin  5p.m.  S.McMahon

Clarecastle             Clarecastle v Broadford  5p.m.  R. Hickey

Whitegate               Whitegate v Crusheen  3p.m.  J. Healy

Shannon         Wolfe Tones v Tulla  5p.m.  F. O'Reilly

Newmarket               Newmarket v Inagh-Kilnamona  3p.m.  K. Walsh

 

                       Division 2A, round 1

Gurteen;                St. Josephs v O'Callaghans Mills  5p.m.  G. Lyons

Killaloe                Smith O'Briens v Scariff  5p.m.  J. Hickey 

Cratloe;                Cratloe v Corofin  5pm.  M. Troy

Feakle          Feakle v Clonlara  5p.m.  D. Fox

Ballyea         Ballyea v Tubber  5p.m.  F. McDonagh

                       Division 2 B, round 1

Ogonnelloe              Ogonnelloe v Bodyke  1.30p.m.  F. Gray

Kilmaley                Kilmaley v Ennistymon  12.noon  A. Monaghan

Ruan                    Ruan v Eire Og  2p.m. M. Fitzgerald

                       Intermediate league, round 1

Eire Og         Eire Og v Kilmaley  5 p.m..  J. Dolan


                       Monday March  28

                       Intermediate league, round 1

Clooney         Clooney-Quin v Crusheen  6.15 F. McDonagh


                       Wednesday March 30

                       Under 21 C championship replay

Kilkishen               Tulla v Sixmilebridge  6.15  F. O'Reilly

                       (Extra time, if necessary)               

Comments